Stav objednávky
Informace
Zákaznická linka
+ 420 800 100 808

Kreativní tipy

Nápady na designové fotoknihy - 12 měsíců nebo celé desetiletí

Za rok se toho stane hodně. Zejména mladí rodiče by o tom mohli hodiny a hodiny vyprávět. Protože nejmladší členové rodiny rostou jako z vody. Nejprve přijdou na svět, poté věnují mamince a tatínkovi první úsměv, chvilku na to už můžou sedět a najednou už volají „mami“. To vše jsou nezapomenutelné okamžiky, které rozhodně stojí za to zachytit!

V CEWE FOTOKNIZE můžete všechny tyto okamžiky proměnit v trvalé vzpomínky, které budete prožívat znovu a znovu. A jednoho krásného dne budete mít díky fotkám příležitost ukázat svým dětem, jak vypadaly jejich první dny, měsíce a roky na tomto světě. Buď se ohlédnete za celým uplynulým rokem nebo použijete magické číslo 2020 ke shrnutí nejdůležitějších událostí celého desetiletí.

Pro ročenky jsou ideální poutavé vazby, které si zaručeně rádi prohlédnete znovu a znovu. U nás se vaše fotokniha se zlatým, stříbrným, rose gold efektem či parciálním lakem stane pastvou pro oči. Nejenom, že se každý efekt krásně leskne, ale je i cítit na dotek. Podívejte se spolu s námi na kreativní nápady, jak snadno lze v našem programu CEWE fotosvět navrhnout vlastní a originální vazbu fotoknihy.

Letopočet se speciálním efektem

Rodina Vodičků využila na vazbu letopočet se zlatým efektem
Rodina Vodičků využila na vazbu letopočet se zlatým efektem

Celých 12 měsíců v jedné knize: naši zákazníci shrnuli své mladé rodinné štěstí do jedné CEWE FOTOKNIHY. Díky zlatému efektu dokonale vynikl rok 2020 a dodal celé fotoknize slavnostní nádech. Malé fotografie na titulce napovídají příběh, o čem celá fotokniha je. Vešly se do ní všechny emotivní vzpomínky na první rok s dvojčaty.

A jak na to?

  1. Otevřete si náš program CEWE fotosvět a vyberte si formát fotoknihy – Velká A4, poté si vyberte jakýkoliv typ papíru a vzápětí si zvolte tvrdou vazbu fotoknihy.
  2. Vložte bílé pozadí na přední a zadní stranu vaší fotoknihy. Vyberte si fotku a přetáhněte ji na pracovní plochu programu pod název knihy. Vytvořte si z ní úzký obdélník, jako je v našem příkladu. Poté klikněte do kategorie klipartů a ve skupině barvy si najděte a přetáhněte vhodné pozadí pro čísla.
  3. Fotku společně s barevným podkladem můžete označit a pomocí pravého tlačítka myši a funkce „Objekty vyrovnat a přizpůsobit“ zarovnáte pod sebe. Pokud jste se šířkou obou objektů spokojení. Oba je společně zkopírujte a vložte do knihy ještě 3x.
  4. Nyní objekty rozdělte do různých výšek a znovu zarovnejte či rovnoměrně rozložte přes další funkce v programu. Následně si vyberte a přetáhněte ostatní fotky.

V našem videu uvidíte, jak můžete koláž z fotek uspořádat pomocí jednoduchých nástrojů přímo v našem programu CEWE fotosvět.

5. Na barevné pozadí umístěte textové pole, do kterého napíšete číslovku. V tomto případě je použité písmo „Courier PS“ o velikosti 172 bodů. Pak už jen stačí vedle barvy písma zvolit povrchovou úpravu a zaškrtnout zlatý efekt.
6. Chcete-li vytvořit ještě nějaký kontrast k číslům, vložte titulek „náš rok“ nad fotky, vyberte stejný typ písma a přidejte opět zlatý efekt. Zvolte velikost písma 24 bodů. Textové pole pak můžete jednoduše zarovnat pomocí funkcí pod tlačítkem „Uspořádat“ vpravo nahoře.

V našem videu uvidíte, jak lze na vazbu vložit letopočet se zlatým efektem.

Celé desetiletí v jedné fotoknize

Miniaturní fotografie kombinované s rafinovaným textem – rodina Kellerů shrnula své desetiletí do fotoknihy
Miniaturní fotografie kombinované s rafinovaným textem – rodina Kellerů shrnula své desetiletí do fotoknihy

Konec roku 2020 je skvělou příležitostí vyjádřit celé desetiletí prostřednictvím vašich osobních fotografií. Naši zákazníci na obrázku zhodnotili posledních deset let: svatba snů na pláži, těhotenství, první rodinné chvilky. Spoustu společných cílů se spojilo v jedno velké rodinné štěstí. Rozmanitost životních situací je vidět přímo z vazby fotoknihy. Miniaturní fotky napovídají, co vše se přihodilo v jedné rodince v letech 2010 až 2020. Spojení oblíbených fotek a textů působí velice harmonicky.

A jak na to?

  1. V programu CEWE fotosvět si zvolte XL formát fotoknihy, vyberte si typ papíru a tvrdou vazbu celé fotoknihy.
  2. Dlaždicová koláž na vazbě se skládá z 11 fotek, 5 barevných čtverců, které vložíte jednoduše jako klipart. Vyberte si své oblíbené fotky a udělejte z nich čtverce. Uspořádejte všech 16 motivů tak, jak je to na našem obrázku. Zaručeně vám pomůže funkce „Objekty vyrovnat a přizpůsobit“, kterou najdete pod pravým tlačítkem myši. S touto funkcí upravíte vše do stejné velikosti a jednoduše zarovnáte.
  3. Pokud budou některé motivy na obálce fotoknihy černobílé, bude celkový dojem obzvlášť harmonický. Fotky upravíte v programu, který spustíte dvojklikem na dané fotce. V barevných efektech najdete i černobílý filtr. Klikněte na tlačítko „Uložit“ a „Nahradit fotografii v produktu“. Vaše změny ihned ve fotoknize uvidíte.

V našem videu se dozvíte, jak můžete v našem programu CEWE fotosvět rovnoměrně zarovnat čtvercové motivy na vazbě fotoknihy.

4. Pomocí textových polí vložte rok nebo jiné informace do barevných polí, které jste si vybrali mezi kliparty. K textu můžete přidat i jakoukoliv povrchovou úpravu, díky které se texty budou lesknout. Rodina Kellerů použila na vazbě písmo „Unica One“ o velikosti 72 a 36 bodů.
5. Do barevných políček použijte i další kliparty, například tečky nebo srdíčka. Pokud se chcete držet našeho příkladu, ve filtru si rovnou vyberte kliparty s povrchovým efektem. Zobrazí se vám pouze ty, které už jsou s vybranou povrchovou úpravou.

Díky speciálním lesklým efektům a vybraným klipartům získá fotokniha ušlechtilý nádech.