Stav objednávky
Informace
Zákaznická linka
+ 420 800 100 808
Fotomontáž ukazuje pracovní desku vyzdobenou na Vánoce. Na ní leží velký dřevěný vál posypaný moukou. Na okraji desky jsou vidět vykrajovátka na cukroví, sušenky a ořechy. Do mouky jsou namalovány siluety dvou andělů a nad nimi jsou oříznuté fotografie dvou dětí, které vypadají, jako by každé z nich v mouce tvarovalo andělíčka ze sněhu.

Kreativní tipy

Kreativní vánoční období: Udělejte z dětí andělíčky

Rodina Kellových vysvětluje, jak krok za krokem realizovat své nápady na fotografie pomocí praktické funkce ořezu

Autor Katharina Kell

Kouzlo Vánoc je ve vzduchu - a s ním i mnoho nových nápadů na fotografie. Zejména mé děti Elinka a Luca hýří nápady. Při pečení cukroví se oba dva s údivem dívají na moukou pokrytou kuchyňskou desku: "Mami, to vypadá jako bílá zasněžená krajina!" "To je úžasné," říkají. A protože ti nejmenší milují tvarování andílků v čerstvě napadaném sněhu, přišli jsme s následujícím nápadem: Elinka a Luca jako malí sněhoví nebo spíše mouční andílci!

Díky funkci ořezu v programu CEWE fotosvět to bylo velmi snadné: spontánní myšlenka se v mžiku proměnila ve vtipnou vánoční koláž. Je to také ideální motiv pro fotodárky, které přivedou přátele a rodinu do vánoční nálady. Ukážeme vám, jak v několika málo krocích vytvořit osobní vánoční umělecké dílo.

Vytvoření krajiny z mouky

Přípravné práce, které jsou opravdu zábavné: Vytvořte společně s dětmi jednotlivé motivy fotografií, protože právě ony jsou středobodem vašeho vánočního rodinného projektu. Díky následujícím praktickým radám bude ořezávání ještě úspěšnější.

Na fotografii je dřevěná pracovní deska ozdobená na Vánoce větvičkami, světýlky a ořechy. Na ní leží velké dřevěné prkénko posypané moukou. Na okraji desky jsou vidět vykrajovátka na cukroví, sušenky a ořechy.

Ozdobte kuchyňský vál

Pozadí, které vás přiměje oslavit Vánoce – a cukroví! Vaše kuchyňská deska se tak stane plátnem: zasněženou moučnou krajinou, do které později umístíte andílky. Ozdobte pracovní plochu větvičkami, světýlky, ořechy a vykrajovátky na cukroví.

Na fotografii je velký dřevěný vál posypaný moukou. Okraj válu je vánočně ozdoben vykrajovátky na cukroví, cukrovím a ořechy. Kromě toho je vidět ruka, která ukazováčkem kreslí do mouky tvar anděla.

Kreslení sněhových andílků

Aby vaše vánoční kresba vypadala ještě realističtěji, jednoduše prsty nakreslete do mouky dva malé sněhové andílky. Zde později v programu vložíte oříznuté fotografické prvky skutečných sněhových andělů. Namalujte malá kolečka na hlavu, křídla a šaty, otřete trochu mouky v liniích na stranu - otisky jsou připraveny.

Je vidět velký dřevěný vál posypaný moukou a vánočně vyzdobený. V popředí jsou vidět dvě ruce, které drží chytrý telefon ve vodorovné poloze a fotografují s ním vál..

Fotografie kuchyňského válu

Po dokončení zdobení můžete kuchyňskou desku jednoduše vyfotit chytrým telefonem. Tip: Pro co nejharmoničtější a nejpřirozenější celkový výsledek použijte při focení kuchyňského válu i sněhového anděla stejný úhel pohledu z ptačí perspektivy.

Focení sněhových andělíčků

Dívka leží na zemi na světlé rozprostřené dece a usmívá se do kamery. Dívka má obě ruce a nohy natažené daleko od sebe.
Barevný kontrast mezi oblečením a podkladem usnadňuje pozdější ořezávání fotografií.

Proměňte své blízké v roztomilé andílky pro vánoční fotografický motiv. Za tímto účelem je vyfoťte z ptačí perspektivy, když leží na dece - ruce a nohy mají natažené daleko od těla.

Důležité: Barva pozadí by měla co nejvíce kontrastovat s oblečením, které mají na sobě. To výrazně usnadní automatický ořez.

Ořezávání a slučování fotografií

Vaši vánoční andílci a kuchyňský vál jako krajina z mouky byly vyfoceny: Nyní můžete pokračovat v programu CEWE fotosvět. Zde můžete jednotlivé fotografické prvky v několika krocích oříznout, umístit je na požadované pozadí a výsledný zábavný motiv použít přímo pro kreativní fotodárky. My jsme se rozhodli pro adventní kalendář, který bude naše děti provázet předvánočním obdobím.

A jak na to?

Je vidět uživatelské rozhraní programu CEWE fotosvět, na okraji a v horní liště jsou zobrazeny různé fotografické nástroje pro úpravu fotek. Uprostřed vidíte editační rozhraní a design adventního kalendáře. Na fotografii u produktu je v pozadí vánočně vyzdobený kuchyňský vál a v popředí fotografie dívky ležící na dece s rukama a nohama roztaženýma.

Nahrání fotografických prvků

Nejprve vyberte produkt v programu CEWE fotosvět - a tím otevřete editor. Ve volném návrhu pak postupně nahrajete jednotlivé prvky fotografie: jednoduše přetáhněte obrázek na pozadí na zástupný symbol výrobku. Nyní můžete také přidat motivy sněhových andělů pomocí tlačítka "Nové pole pro fotografii".

Snímek obrazovky z programu CEWE fotosvět: Dívka leží na podlaze na světlé rozprostřené dece a usmívá se do kamery. Dívka má natažené obě ruce a nohy daleko od sebe. Obrys těla je zhruba načrtnut přerušovanou čarou.

Výřez sněhových andílků

Jednoduše oříznout: V tomto kroku upravíte dvě fotografie, které budou později představovat sněhové andělíčky v mouce. Poklepáním otevřete fotografii v editoru - zde nyní vyberte nástroj "oříznout". Ukazatelem myši zhruba obkreslete objekt, který má být oříznut. Poté můžete pomocí různých nástrojů přidat nebo odebrat další oblasti na fotografii.

Snímek obrazovky z programu CEWE fotosvět: Dívka leží na zemi na rozprostřené dece a usmívá se do kamery. Má natažené obě ruce a nohy daleko od sebe. Pozadí, na kterém dívka leží, je zbarveno červeně.

Finální úpravy fotomontáže

Malé detaily s velkým dopadem: Pro obzvláště čistý a realistický výsledek použijte funkci "Upravit". To umožňuje ještě přesnější použití nástroje. Posuvník velikosti lze také použít k úpravě velikosti pixelů – tj. k přiblížení nebo oddálení. Kliknutím na "Upravit" zobrazíte předběžný výsledek.

Uživatelské rozhraní objednávkového softwaru CEWE je vidět, zatímco v levé části a horní liště jsou zobrazeny různé fotografické nástroje pro úpravu obrázků. Vpravo je oříznuté tělo dívky, která se usmívá do kamery. Dívka má obě ruce i nohy natažené daleko od sebe.

Uložte sněhového anděla

Jakmile budete s oříznutým sněhovým andělem spokojeni, klikněte na tlačítko "Oříznout", poté na tlačítko "Zpět" úplně vlevo a poté na "Nahradit fotografii v produktu". Změny se aplikují a mezivýsledek se uloží. Nyní tyto kroky zopakujte s druhým sněhovým andělem.

Uživatelské rozhraní programu CEWE fotosvět je vidět; různé nástroje pro zpracování fotografií jsou zobrazeny na okraji a v horní liště. Na velké ploše pro úpravy je jako pozadí zobrazena kuchyňská deska vyzdobená na Vánoce a nad ní těla dívky a chlapce jako jednotlivé fotografické prvky.

Umístění sněhových andělíčků

Nyní jednoduše umístěte oříznuté fotografie na předem nakreslené sněhové andělíčky v mouce. V případě potřeby můžete oříznutou fotografii otočit pomocí symbolu šipky. Naposledy uložte - a váš kreativní fotografický motiv na Vánoce je připraven!

Snadno a rychle v našem programu CEWE fotosvět

Ořezávání fotografií pomocí iPhonu
Máte chytrý telefon Apple? Pokud spěcháte, můžete fotografie oříznout také přímo v galerii obrázků. Stačí stisknout a podržet požadovaný objekt - a automaticky oříznutý prvek můžete uložit a použít pro svůj nápad na fotografii.

Celkový kreativní výsledek

Na fotografii je dřevěná pracovní deska, která byla vánočně vyzdobena. Na ní leží velká dřevěná deska posypaná moukou. Na okraji desky jsou vidět vykrajovátka na cukroví, sušenky a ořechy. Do mouky jsou namalovány siluety dvou andělů a nad nimi jsou oříznuté fotografie dvou dětí, z nichž každé tvoří sněhového anděla.
Takhle vypadá sněhobílá vánoční radost.

Vánoční rodinné umělecké dílo: Zvláště naši sněhoví andělé Elinka a Luca jsou na výsledek pyšní. Na adventním kalendáři je motiv jednotlivých fotografií milým společníkem pro vánoční měsíc. S každým okénkem si oba připomenou tuto skvělou fotokampaň.

Objevte také naše další fotonápady pro zábavné rodinné vánoční fotky.

Doufáme, že vás realizace kreativního fotonápadu bude bavit!