Stav objednávky
Informace
Zákaznická linka
+ 420 800 100 808
V popředí je rozesmátý chlapec v červeném tričku. Za hlavou a na ramenou drží rukama velkou cukrovou hůl, jejíž konce mu trčí za levým a pravým uchem. V pozadí je vidět vánočně vyzdobený obývací pokoj.

Fototipy

Jak na vtipné vánoční fotky celé rodiny

Svátek rozjímání - a radosti! Máme kreativní nápady na vánoční rodinné fotografie, které vykouzlí úsměv na tváři celé rodině. Motivy jsou ideální na přání nebo kalendáře.

Autor: Katharina Kell

Společné zdobení vánočního stromku, pečení cukroví a těšení se na svátky: Vánoce milujeme - a rádi to ukazujeme na rodinných fotkách. Při našich malých foceních máme především jednu věc: spoustu zábavy. Za to vděčíme především Elince, Janisovi a Lucovi. Naše děti nás každoročně nakazí svým nezkrotným očekáváním.

Letos jsme toto vzrušení využili jako inspiraci pro zábavné focení s rodinou. Ukážeme vám, jak s trochou kreativity proměníme naše vánoční fotografie ve výjimečné vzpomínky, které se skvěle hodí na vánoční přání a drobné fotodárky.

A vy můžete také - tady je návod, jak na to:

Hra světel v bokehu

Malá holčička se dívá do kamery. Na sobě má zelený top a oběma rukama drží nad hlavou rozsvícenou decostar. V pozadí se rozostřila záře vánočního stromku.
Náš malý vánoční andílek: Byla to jen část vánoční výzdoby – ale Elinka má mnohem radši svítící hvězdu jako zářivou svatozář.
Objednejte si svůj adventní kalendář

Blikající pohádková světýlka, hořící svíčky: v temném ročním období si rádi zútulňujeme interiér svítícími dekorativními prvky. Různé zdroje světla používáme také na rodinné fotky: Světla na vánočním stromku se v pozadí obzvlášť krásně třpytí: dobrý příklad bokeh efektu. Hra s rozostřením vytváří hřejivou atmosféru - a zaměřuje pozornost na Elinku.

Změna perspektivy

Tento detailní záběr se zaměřuje na velkou zlatou vánoční kouli ležící na hrudi malého chlapce. Je vyfocen přes rameno, jak jednou rukou drží míč. Jeho tvář se odráží v jeho lesklém povrchu .
Vtipná momentka: Náš Luca se objeví v lesklé vánoční ozdobě.

Spontánní? Milujeme to - a to platí i pro naše rodinné fotografie. Často se vtipné snímky z neobvyklých úhlů pohledu rychle vyvinou v oblíbené motivy, kterým se pak znovu a znovu společně smějeme. Luca byl například fascinován tím, že se jeho tvář odráží ve zlaté kouli na vánočním stromku - a vznikla nová, trochu jiná fotografie. A vzpomínka, která zahřeje u srdce.

Na dřevěné komodě můžete vidět vázu s jehličnatými větvemi a vánočními ozdobami. Vedle něj je hrnek na srolovaném balicím papíru. Na hrnku je fotka malého, smějícího se chlapce. Chlapec uchopí každou rukou velkou podomácku vyrobenou cukrovou třtinu a drží si ji před obličejem. Na pozadí je vánočně vyzdobený obývací pokoj.

Hrnek Latte

Hrnek na kávu či čaj s roztomilou fotkou našeho miláčka Janise každé ráno vykouzlí úsměv na tváři jeho tatínka. Dokonalý dárek, který srdíčku řekne: "Tati, máme tě rádi!".

Nyní sestavit
Na dřevěné komodě můžete vidět sklenici naplněnou kávou, stejně jako vázu s jehličnatými větvemi a vánočními ozdobami. Uprostřed vidíte fotografické přání. Na fotografii na mapě je pětičlenná rodina. Leží na břiše, opřená o lokty na světlém koberci a dívá se do kamery. Děti nosí pohodlné oblečení ve vánočních barvách. Otec a matka zarámují potomstvo. V pozadí můžete vidět vánočně vyzdobený a osvětlený obývací pokoj s vánočním stromečkem.

Přání nebo pohlednice

Vánoční pozdravy od rodiny Kellových! Naší nejkrásnější rodinnou fotografií osladíme předvánoční čas našim blízkým, rodině a přátelům. S láskyplným a osobním fotopřáním vám pošleme malé překvapení do poštovní schránky.

Nyní sestavit
K dispozici je konferenční stolek, na kterém je svícen a sklenice naplněná kávou. Uprostřed je fotokalendář s dárkovou krabičkou a kuličkovým perem. Na fotografii v kalendáři je rodinná fotografie se ženou, která drží v náručí dvě děti. Všichni tři se usmívají do kamery. V pozadí je vidět vánoční stromeček.

Nástěnný kalendář

Okamžiky, které nás provázejí po celý rok. Naše rodinné fotografie jsou hlavním tématem našeho velmi osobního kalendáře: každý měsíc nová momentka. Pravidelně tak vzpomínáme - a radujeme se ze všeho, co jsme společně prožili. Malý tip: Fotokalendář nejenže přinese dobrou náladu na kuchyňský stůl, ale také udělá radost babičce a dědečkovi pod vánočním stromečkem.

Nyní sestavit
Před pohovkou stojí konferenční stolek. Na stole je svícen. Vedle něj je vidět téměř dokončená fotopuzzle. Na fotografii na skládačce je rodinná fotografie ženy a tří dětí, které leží pod vánočním stromečkem a usmívají se do fotoaparátu.

Puzzle

Zábava pro celou rodinu: S každým dílkem puzzle se naše oblíbená fotografie doplňuje - a postupně se z ní stává umělecké dílo, na kterém se každý podílel svou malou částí. Společné skládání puzzle pod vánočním stromkem je pro nás jedním z nejkrásnějších rodinných okamžiků. Vtipný motiv působí jako ta malá motivace navíc.

Nyní sestavit

Dvě fotografie, jedno umělecké dílo

Fotomontáž ukazuje dřevěnou desku zdobenou na Vánoce. Na něm leží velká dřevěná deska, která byla posypaná moukou. Na okraji desky můžete vidět vykrajovátka na cukroví, sušenky a ořechy. Do mouky byly namalovány siluety dvou andílků a nad nimi jsou vystřižené fotografie dvou dětí, které dělají sněhového anděla.
Ve vánoční pekárně: Kdo objeví naše dva sněhové andílky Lucu a Elinku v zimní moučné krajině?

"Mami, to vypadá jako sníh!" Zcela ohromená Elinka ukazuje na malé kopečky mouky při pečení vánočního cukroví. A nápad byl na světě: Protože si naše děti rády lehají do sněhu a rukama a nohama tvoří malé andílky, rozhodli jsme se pro vtipný motiv: Luca a Elinka jako roztomilí andílci z mouky. Díky funkci ořezu v programu CEWE fotosvět se ze dvou fotografií rychle stala jedna.

Vyrobte si vlastní vtipné doplňky pro focení

Na fotografii je malé, smějící se dítě uprostřed. Za dítětem sedí žena, která se na dítě dívá s úsměvem a drží mu nad hlavou kartonovou santovskou čepici. V pozadí jsou vidět rozmazané plameny krbu. Na fotografii je malá holčička v zeleném topu. Dívka uchopí každou rukou velkou, vlastnoručně vyrobenou cukrovou třtinu a drží si ji před obličejem ve tvaru srdce. V pozadí jsou vidět rozmazaná světla vánočního stromku. Na fotografii je vidět muž a žena, jak se smějí do fotoaparátu. Oba mají na sobě pruhované tričko. Dospělí drží před obličejem kartonové rekvizity: muž drží před obličejem paroží a červený sobí nos, žena brýle. V pozadí jsou vidět rozmazaná světla světelného řetězu omotaného kolem větve na zdi. Na fotografii je malý, smějící se chlapec v červeném tričku. Chlapec uchopí každou rukou velkou podomácku vyrobenou cukrovou třtinu a drží si ji před obličejem. V pozadí jsou vidět rozmazaná světla vánočního stromku. Na fotografii je malá holčička, která sedí na pohovce a usmívá se do fotoaparátu. Dívka drží v každé ruce rekvizity vyrobené z lepenky: parohy a červený sobí nos. V popředí je smějící se chlapec v červeném tričku. Chlapec drží v každé ruce velkou podomácku vyrobenou cukrovou třtinu a její konce si přidržuje k levému a pravému uchu. V pozadí můžete vidět vánočně vyzdobený obývací pokoj.

Pro ještě větší zábavu při focení: Vlastnoručně vyrobené rekvizity nebo "rekvizity pro fotokoutek" velmi zvyšují faktor zábavy, a to i při malém domácím focení. K vytvoření zábavných doplňků stačí jen pár materiálů. Ať už je to klasická vánoční čepice z barevného kartonu nebo roztomilé cukroví, kde jsme jednoduše omotali červené a bílé plstěné stuhy kolem kusu dřeva: Jakmile je jednou vyrobíme, budou se hodit znovu a znovu.

Malý fotokoutek v obývacím pokoji, kde jsou všechny rekvizity připravené po ruce, vždy během adventu poskytuje spontánní okamžiky, které zachycujeme přímo fotoaparátem.

Skvělá vánoční zábava pro celou rodinu

V popředí je vidět muž a žena. Oba se šťastně usmívají do kamery, zatímco muž nese ženu na zádech a mírně se předklání. Žena drží v rukou dvě velké podomácku vyrobené cukrové hůlky. Každou rukou si přidržuje konec cukrové třtiny u hlavy. V pozadí je vidět obývací pokoj a vánoční stromeček.
Je to dětská hra – i pro nás rodiče. Zejména při dovádění a blbnutí vznikají ty nejvtipnější momentky.

Zábavné focení milují nejen naše děti, ale i pro nás rodiče jsou rodinné fotografie vrcholem vánočního období. Jsou to výjimečné okamžiky štěstí, ze kterých vznikají vzácné vzpomínky: Protože zábava přináší ty nejkrásnější výsledky.

Váš CEWE tým vám přeje hodně zábavy při vánočním focení!