Stav objednávky
Informace
Zákaznická linka
+ 420 800 100 808
Na stěně visí kalendář Anniky a Mathiase Koch. Můžete si prohlédnout měsíc prosinec, který zobrazuje ženu (Anniku) procházející zimní krajinou při západu slunce. Vpravo pod kalendářem je proutěné křeslo se zelenou dekou. Vlevo pod oknem je vidět příborník, na kterém jsou adventní svíce a dárek.

Kreativní tip

Nástěnný kalendář se zajímavostmi z cest

Blogeři a fotografové Annika a Mathias Koch vám ukážou, jak elegantně vypadá nástěnný kalendář s vašimi nejlepšími vzpomínkami z cest a jednoduchým designem.

Autor Annika Koch

Kalendář nabízí dokonalou příležitost využít nejkrásnější motivy roku a každý měsíc představit na stěně novou zajímavost. Poradíme vám, jak dokonale zinscenovat vaše nejkrásnější záběry a snímky. Díky tematickým šablonám v aplikaci CEWE fotosvět je kalendář krásně navržen během chvilky.

Tipy pro výběr formátu a designu
Formát a design si vyberete na začátku procesu navrhování jak prostřednictvím aplikace, tak online a v programu CEWE fotosvět. V aplikaci lze zvolit velikost až do formátu A3. V programu a online je možné navrhnout kalendáře až do velikosti A2.

Obecně platí, že čím větší kalendář, tím krásnější jsou fotografie na stěně. V tomto případě jsme zvolili formát na šířku, protože v našem kalendáři je hodně krajinek. To je nejlepší způsob, jak se pochlubit fotografiemi.

Tip pro navrhování v programu CEWE fotosvět

Chcete mít přístup k co největšímu počtu designů? Na stránce s přehledem je tlačítko "Stáhnout další ...".

Objednejte fotokalendář hned teď

Správný design kalendáře

Na fotografii je pár procházející se po pláži na zimním Islandu.
Jednoduchý design podtrhuje efekt fotografie krajiny.

V aplikaci i v programu si můžete vybrat z různých designů kalendáře. Kalendář jsme vytvořili v aplikaci a speciálně jsme zvolili jednoduchý design, aby měly fotografie dostatek prostoru. Kalendář formátu A3 na šířku (přibližně 42 x 30 cm) si můžete navrhnout také online.

Pouze jedna fotka na stránku kalendáře

Na fotografii jsou dvě ženské ruce držící nástěnný kalendář ležící na stole. Motiv zobrazuje ženu ve žlutých šatech, která se dívá na moře při západu slunce na okraji útesu.
Každý měsíc použijeme pouze jednu fotografii, aby motiv na stěně zapůsobil.

Abychom dosáhli co nejlepšího efektu, umístili jsme na každou stranu pouze jednu fotografii. Když umístíte více fotek na stránku, jednotlivé snímky soupeří o pozornost diváka. Proto se každý měsíc těšíme na nějakou událost uplynulého roku.

Fotografie odpovídající ročnímu období

Před horským masivem Dolomit se objevuje podzimní motiv jezera.
Zlatý podzim v Dolomitech u jezera Lago Federa: Annika stojí na skále vybíhající do jezera. Fotografie vybíráme podle ročního období - v říjnu tedy s podzimním motivem.

Abychom měli vhodnou nástěnnou dekoraci pro každé roční období, dbáme na to, aby fotografie kalendáře odpovídala aktuálnímu měsíci. Proto v zimě používáme motivy se zimní krajinou nebo chladnější náladou. V létě naopak ukazujeme teplé a barevné motivy.

Ideální výběr fotek

Na fotografii je vidět láva ze sopky, která teče po sněhu. Dav lidí stojí v úžasu opodál.
Při výběru snímků jsme dbali na jejich jedinečnost.

Protože je v kalendáři včetně titulní strany místo pouze na 13 fotografií, dostanou se do něj jen ty nejkrásnější. Zde jsou naše kritéria výběru:

  1. Ukazujeme emotivní okamžiky, díky nimž prožíváme zvláštní vzpomínky.
  2. Měly by to být snové krajiny, které odrážejí naše touhy jako fotografů-cestovatelů.
  3. Je pro nás důležité, aby osvětlení na fotografiích bylo vyvážené: harmonické a odpovídající motivu.
  4. Vždy také hledáme jedinečné motivy, jako je například vybuchující sopka na Islandu.

Inspirujte se naším designem pro svůj příští kalendář z cest!

Přejeme vám spoustu zábavy při navrhování kalendářů.
Annika a Mathias Koch