Stav objednávky
Informace
Zákaznická linka
+ 420 800 100 808

Fototipy

Cestuj s CEWE – Tipy na výlety po Tenerife

5 tipů od influencerky Elišky @timetofit

Mé jméno je Eliška Hudcová a píšu blog Time to Fit. Jsem 29letá hyperaktivní holka z Prahy, která má tak trochu rozdvojenou osobnost. Baví mě móda, takže se ve městě ráda oháknu a nahodím make-up. Jenže když se dostanu do přírody, kterou miluju nadevše, stavá se ze mě divoženka, které nedělá problém spát pod stanem a klidně se pár dní nemýt.

Tentokrát jsem si pro vás připravila pár tipů, co rozhodně musíte vidět na Tenerife!

Roque de Taborno

Hike kolem Roque de Taborno je jednoznačně nejkrásnější hike na celém Tenerife a pokud byste si měli vybrat jeden jediný trek, určitě zvolte tenhle. Nachází se v přírodním parku Anaga, který je na tenerifské poměry neuvěřitelně zelený. Okruh vás vezme z Taborna (malé horské vesničky) kolem tenerifského Matterhornu, což kupodivu není ta největší atrakce na tomto hiku. Přesně v polovině hiku najednou z ničeho nic stanete na vysokém útesu, ze kterého je výhled na celé pobřeží, které silně připomíná Napali Coast na havajském ostrově Kauai. A když se do toho přidají mraky, které se chvíli prohání nad hlavou, pak zase pod nohami, je z toho ukrutný kýč, kvůli kterému už rušíte zpáteční letenky a začínáte hledat domy na Tenerife na prodej.

Roques de García

Roques de García je nenáročný, asi 4 km dlouhý pěší okruh, který vám ukáže to nejlepší z národního parku Teide. Ten je na rozdíl od přírodního parku Anaga sopečně vyprahlý. Procházka začíná u Roque Cinchado, což je zvláštní skalní útvar, který bývá překládán jako Boží prst. Hned za Roque Cinchado se tyčí Teide, takže společně vytváří parádní fotografickou kompozici. Většina lidí se projde k vyhlídce a zpátky, ale celý okruh kolem Roques de García je nezapomenutelným zážitkem.

Mějte ale na paměti, že Roque Cinchado je asi nejoblíbenější atrakcí národního parku Teide, takže tu třeba přes poledne nezaparkujete. A i kdybyste zaparkovali, mezi skálami se budete strkat s dalšími desítkami lidí. Zkuste tu být na devátou ráno a nebo si projděte okruh na západ slunce.

Arco de Tajao

Arco de Tajao je největší skalní oblouk na Tenerife. Kupodivu málokdo o něm ví, takže tu na moc lidí asi nenarazíte. Jeho slávu dost možná kazí nevzhledné elektrárny, továrny stožáry a dálnice, v jejíž těsné blízkosti oblouk leží, ale když se vám podaří jim nevěnovat velkou pozornost, je to opravdu nádherné místo, na které budete dlouho vzpomínat.

Sendero de los Sentidos

Sendero de los Sentidos (v překladu „stezka smyslů“) je kraťoučký trek magickým lesem, který najdete v přírodním parku Anaga na úplném východě Tenerife. A proč stezka smyslů? Po cestě si můžete všimnout dřevěných značek s obrázky oka, nosu nebo ucha – to aby vám to připomnělo vnímat přírodu všemi smysly. Často se v těchto místech drží mlha, která tmavému lesu dodává dramatičnost. Vedou tu dohromady 3 trasy, z nichž „Trazado 1“ je nejkratší (pouhých 200 metrů jedním směrem). Další dvě trasy jsou okruh a ta delší měří necelé 2 km, takže se nemusíte připravovat na žádné velké výkony.

Paisaje Lunar

Paisaje Lunar (španělsky měsíční krajina), je místo, které svým vzhledem do tenerifské přírody vůbec nezapadá. Nachází se na kraji národního parku Teide v necelých 1.900 m n. m. Jedná se o malé skalní městečko vytvořené z unikátních tufových útvarů. Tuf je druh horniny ze sopečného popela, který byl vyvržen během erupce a postupem času se zpevnil. Protože je tu koncentrace turistů celkem nízká, můžete se projít v těsné blízkosti útvarů, což je opravdu nezapomenutelný zážitek.

Vzpomínky napořád

Všechny své zážitky a fotky jsem poskládala do jedné CEWE FOTOKNIHY, abych na nic nezapomněla a mohla se na ta krásná místa přenést kdykoliv jen budu chtít.