Stav objednávky
Informace
Zákaznická linka
+ 420 800 100 808
Černá kočka s oběma předními tlapkami se dívá přes rameno modré pohovky.

Fototipy

Můj domácí mazlíček a já

Život vašich domácích mazlíčků na jedinečných fotkách: Poradíme vám, jak na skvělé fotky vašich spolubydlících.

Máte doma pejska, kočku, křečka nebo myš? Připravili jsme si pro vás pár tipů a triků, jak na dokonalou fotku vašeho milovaného domácího mazlíčka. Podělíme se s vámi o to, co je důležité k dosažení těch nejlepších fotek. Protože jedině z povedených fotek lze jednoduše sestavit např. CEWE FOTOKNIHA, foto na plátně nebo za akrylovým sklem.

1. Foťte ze stejné úrovně očí

Pohled zezadu: mezi květináči sedí bílá kočka a dívá se z okna.
I když fotíte svého mazlíčka tak, aby jeho oči nebyly na fotce: Nejlepší fotografie vznikají, když jste v úrovni jejich očí.

Pokud to je jen trochu možné, vyvarujte se fotografování „shora“. Když budete při focení mazlíčků ve stejné úrovni, zajistí vám tato perspektiva zcela přirozenou fotku přímo ze života vašeho miláčka. Zároveň dokonale získáte jeho nebo její maximální pozornost.

Nebojte si pro skvělou fotku kleknout nebo možná dokonce i lehnout na podlahu. Buďte kreativní a doslova se vžijte do jejich kůže. Pokud máte fotoaparát s otočným displejem, využijte ho naplno. Díky tomu bude focení v úrovni očí i pro vás pohodlné.

2. Využijte běžné zdroje světla

Rybička před korály v akváriu.
Řekni sýr, Nemo: váš mazlíček vyfocený bez blesku. Ten by totiž nepříznivě změnil světelnou náladu, odrazil by se v akváriu a především vyděsil zvířátko.

Rádi bychom se s vámi podělili o pár důvodů, proč není dobré při fotografování psů, koček, myší apod. používat blesk. Tím hlavním důvodem je, že zbytečně děsí vaše domácí mazlíčky. Ve většině případech navíc blesk způsobuje červené oči - u lidí i zvířat. Někdy fotografii nelze vůbec použít: Například pokud fotíte své mazlíčky přímo v akváriích a teráriích, pravděpodobně se světlo blesku odrazí ve skle a zkazí vám fotku i vystraší vaše malé přátele.

Proto radši foťte své zvířátko v jakémkoli dostupném světle; denní světlo je samozřejmě nejlepší. Stačí si počkat na ten správný moment, např. když se váš čtyřnohý přítel vyhřívá na sluníčku, stiskněte tlačítko spouště, jeho srst bude doslova zářit. Tímto způsobem zachytíte krásné jemné detaily.

3. Zaostřete na oči

Světlý křeček sedí a jí kousek mrkve, co má v tlapce.
Soustřeďte se co nejvíce na oči. Občas to není jednoduchý úkol - zejména při pořizování makrosnímků se zvíře může posunout o rozhodující milimetr z jedné sekundy na druhou.

Oči vašeho mazlíčka jsou pro jakýkoliv typ portrétní fotky dost důležité. Zkuste být pro ně středem pozornosti a zaujměte jejich pohled. Krásná fotka chce čas a klidnou mysl. Nedělejte prudké pohyby. Jakmile váš mazlíček nehybně sedí nebo leží, zaostřete - pomocí dotykem prstu na displeji smartphonu - na pravé nebo levé oko. Vždy si vyberte oko, které je vám bližší.

Kromě toho se ujistěte, že pozadí je co nejklidnější, aby všechnu pozornost zvíře věnovalo vám. K doladění můžete také použít funkce na displeji smartphonu. Umístěte oko, které je blíž, na střed.

4. Lidé a mazlíčci

Mladá žena objímá svého bernardýna.
Zachycení důvěrného vztahu mezi lidmi a psy je prostě zábava - určitě si tyto fotky zamilujete a budete si je prohlížet znovu a znovu.

Aby vaše fotky byly ještě zajímavější, foťte spolu s mazlíčky i jejich majitele. Například povzbuďte své děti, aby si hráli se psem nebo kočičkou. Sledujte je a foťte veselé momentky plné zábavy.

V těchto případech vám ušetří práci sériové snímání fotek, které je dostupné i na chytrých telefonech. Pro pohybující se objekty focení je rozhodně užitečný. Jednoduše stiskněte a držte spoušť, potom jen vyberete ty nejostřejší a nejlepší snímky.

Lze také samozřejmě využít i selfie tyče a vyfotit si dokonalá "selfíčka". Jako vždy, vaší fantazii se meze nekladou.

5. Fotky zvířat v akci

Malý pes běží po trávníku s míčem v tlamě.
Nejlepší fotografie jsou pořizovány při hraní. Je dobré mít po ruce někoho, kdo si s mazlíčkem hraje. Vy se pak můžete plně věnovat focení.

Chcete mít obzvlášť exkluzivní fotky? Vyfoťte „divoký“ charakter vašeho mazlíčka! Například nechte svého psa honit klacek po zahradě a foťte ho u toho.

Kočku můžete nalákat na hračky, jako je klubíčko bavlny, dárková stužka, světýlko skákající sem a tam (zrcadlo na slunci, laser) nebo pírko na niti. Vyfoťte například domácího tygra, který skáče po hračce. Možnosti jsou nekonečné a zaručujeme vám, že v těchto případech se budete bavit i vy.

Se vší radostí, kterou zažijete během focení mazlíčků, vždy zajistěte dostatek přestávek, zejména pro zúčastněné mazlíčky. Odměňte je malými pamlsky. Díky tomu budou mít dobrou náladu a můžete se těšit na další focení.

Hodně štěstí pro vaši soukromou foto zoo!