Kreativní tip

Tvořivý design interiéru: myslete i na rohy!

Při navrhování interiéru často zapomínáme na kouty a rohy místností. Co byste řekli na jednoduchý a zároveň krásný nápad na design? Zanedbaná místa v bytě přeměníme na opravdové designové skvosty, stačí je zvýraznit umístěním CEWE FOTOOBRAZŮ do rohů. Funguje to však nejen pro vnitřní kouty – ale také rohy, které vyčnívají do místností, které tak přitáhnou všechnu pozornost přihlížejících. Mimochodem u nás si můžete objednat své vlastní fotoobrazy přímo i s vhodným rámem.

Světlé rámy pro vnitřní rohy

Když do vnitřních rohů místností obvykle dopadá méně světla, mimořádně dobře se do nich hodí světlé rámy a fotografie. V tomto případě doporučujeme pověsit vaše fotoobrazy dál od sebe a nebo když už, tak je objednat i s paspartou. Takto bude kout působit méně přeplněně a každý motiv bude mít dostatek prostoru. Při tomto vzdušném zavěšení můžete různě namíchat rozličné tóny fotomotivů. Můžete různě kombinovat i rámy. Tato dekorace stěny však vypadá nejlépe, když zůstanete u jedné barevné škály. Například fotografie lidí namíchané v šedých nebo béžových tónech. Díky nim budou snímky působit decentně a hřejivě.

Pohrajte si s černobílými snímky

Různé černobílé fotografie s černými rámečky zdobí šedozelený malovaný vnější roh, před kterým je stojací lampa, odkládací stolek a lavice s dekorací.
Černobílé fotografie se dokonale hodí do vnějších rohů v místnosti.

Vnější rohy jsou všeobecně světlejší a lépe osvětlené jak vnitřní rohy, jelikož nepohlcují světlo. Proto jsou ideální pro černobílé snímky s černými rámy. Díky homogením tónům působí celkový obraz velice harmonicky.

Náš tip: Zkombinujte fotografie s hodícím se mottem – celé instalaci dodáte lehkost a vytvoříte decentní kontrast. Výborně se uplatní zejména motivy krajinek a architektury.

Uspořádejte vnější roh bez mezer

Na vnějším rohu obývacího pokoje visí různé nástěnné malby se zlatými rámečky.
Vnější roh slouží jako osa, která dodává strukturu „organizovanému chaosu“.

Do vnějších rohů se hodí rámy v jednotných barvách, aby se do celého konceptu místnosti šikovně zakomponoval i roh. Obrázky můžete klidně uspořádat do „organizovaného chaosu“, podobně jako ve hře tetris. Navzdory tomu nebudou snímky působit příliš rušivě, protože roh, po jehož délce se rámy uspořádají, bude sloužit jako osa. Barvu motivů zvolte tak, aby se hodila k vašemu nábytku a ostatním dekoracím. Mimořádně harmonicky vypadá, když pověsíte nástěnné obrazy těsně k sobě bez mezer. Namísto toho použijete paspartu v rámu, abyste snímky navzájem vymezili a udělali z nich středobod pozornosti.

Náš tip: Obrazy pověste směrem od rohu a s většími rozestupy od sebe. Takto potom můžete lehce naaranžovat rámy těsně vedle sebe. Ať se vám vše podaří!

Od kreativních tipů až po volbu formátu

Takto se vaše vzpomínky stanou hmatatelnými