Stav objednávky
Informace
Zákaznická linka
+ 420 800 100 808
Foto tapeta jako poutač na vašich čtyřech stěnách

Foto tapeta v trendy vzhledu zajišťuje dojem loftového bytu

Jako se inspirovala kapela Deep Purple, tak i Prince zpíval "Purple Rain". Purpurová nebo barva lila už inspirovala spoustu umělců. Pro nás se stala hvězdou na čtyřech stěnách a září stejně jako písně známých hudebníků - jako vlastnoručně sestavený plakát v módním barevném tónu. Skutečného oslnivého efektu dosáhnete spojením několika motivů do velké foto tapety.

Dopřejte svému bytu vzrušující loftový vzhled s vlastními motivy na plakátu. Vícedílný velkoformátový tisk lze snadno aplikovat na překližku a umístit nebo zavěsit na stěnu. Různé odstíny fialové (purpurová, lila atd.) dokonale změní celkový vzhled pokoje. V kombinaci se zelenými a šedivými tóny přinesou klid do obýváku či jídelny.

Proč si tedy nevytvořit vlastní umělecké dílo? Ukážeme vám ve třech snadných krocích, jak vytvořit vlastní foto tapetu v trendy vzhledu.

Co budete potřebovat?

  • jednoduché, jasné motivy textur, rostlin nebo tvarů, vzory a čáry
  • plakát s vlastní fotkou v různých formátech a kvalitách
  • překližka/MDF deska (např. v rozměrech 200 x 140 cm)
  • lepidlo na tapety
  • štětec
  • řezák

A jak na to?

Krok č. 1: Návrh a objednání plakátů
Nejprve vyberte motivy, které chcete zkombinovat, a vytvořte tak velký nástěnný obraz. K tomu se hodí zejména ilustrace květin nebo fotografie textur v podobném barevném tónu - v našem případě různé tóny fialové. Zajistěte, aby obrázky mohly být oříznuty, aniž by došlo ke ztrátě důležitých částí motivu. Pokud nemůžete najít žádné barevné fotografie, doporučujeme motivy navrhnout pomocí filtru - například v programu CEWE fotosvět.

Tip: Objednejte si plakáty v různých formátech s různými typy povrchů! V závislosti na motivu může matný nebo vysoce lesklý papír na povrchu vytvořit mimořádný efekt na nástěnném obrazu.

Krok č. 2: Ořízněte a zkombinujte motivy
Rozložte plakáty na překližku nebo MDF desku. Vyzkoušejte si různé kombinace. Někdy vypadá obzvlášť dobře, když tvary a struktury vizuálně splývají. Někdy zase vypadá celkový motiv lépe, když dochází k ostrým zlomům v přechodech mezi motivy. Až se rozhodnete pro správnou variantu, ořízněte jednotlivé motivy.

Tip: Uspořádejte tmavší barvy dolů a světlejší motivy nahoru - celá kompozice tak bude působit harmonicky, obzvlášť v malých místnostech.

V dalším kroku motivy zkombinujte a ořízněte
Zkombinujte své motivy do vybraného barevného tónu.

Krok č. 3: Přilepte plakáty
Dále si připravte lepidlo - nejlépe to, které je speciálně vyrobené na foto tapety, aby nepropustilo přes motivy. Očistěte dřevěnou desku a naneste tenkou vrstvu lepidla na zadní stranu plakátu a přilepte motivy mírně přes okraj. Ujistěte se, že motivy jsou umístěné správně a vyhlaďte je rukou nebo pomocí stěrky, aby se na plakátech nevytvořily bublinky nebo vlnky.

Překližka s foto tapetami, které jsou natřené lepidlem
Natřete plakát lepidlem.

V závislosti na velikosti místnosti můžete fotoobraz připevnit na stěnu nebo jen tak opřít - celý motiv pak působí uměleckým dojmem newyorského loftového bytu. Chcete-li ještě vylepšit výsledný dojem, můžete připojit k fotoobrazu světelné pruhy nad nebo pod stěnu s plakáty.

Od kreativních tipů až po volbu formátu

Takto se vaše vzpomínky stanou hmatatelnými