Stav objednávky
Informace
Zákaznická linka
+ 420 800 100 808
Anniny děti věší fotoobrazy na schodišti.

Trocha čerstvého vzduchu do rodinné galerie

Od Anny Luz de León

Máme doma rodinnou galerii. Od té doby, co jsme se sem nastěhovali před jedenácti lety, jsme postupně shromažďovali fotografie dětí a věšeli je zarámované ke schodišti. Jde o fotky miminek, společné dovolené, sourozenecké fotky a fotografie z rodinného focení: Tolik nádherných vzpomínek na společnou dobu - a vzácné okamžiky, které jsme zachytili na fotkách. Dost často fotky měníme za aktuální. Dřív byly na této stěně jen dětské fotografie naší nejmladší dcery. A tak jsme společně vybrali a dali dohromady motivy z nedávné doby, abychom vystavili ke schodišti nové fotky a trochu promíchali a zaktualizovali obsah.

CEWE nabízí širokou škálu možností, jak předvést své oblíbené rodinné fotografie na různých materiálech, například na akrylovém skle, plastové desce nebo jako foto na plátno. K dispozici jsou také krásné rámy, které vybraný motiv maximálně podpoří a doladí. Naše kreativní nápady tedy neměly žádná omezení. Než jsme však mohli začít, museli jsme čelit různým výzvám.

Výběr motivů

Když žije pět lidí v domácnosti, téměř vždy existuje pět názorů - bez ohledu na téma. Prvním krokem bylo tedy společné rozhodnutí, které motivy zvolit. Měly by to být rodinné portréty od fotografa? Momentky ze společné dovolené? Portréty jednotlivců? Pro děti bylo přinejmenším důležité, aby se všichni v rodinné galerii objevili stejně často, aby nikdo nebyl takřka znevýhodněn.

Test na příborníku: Zde vyzkoušíme, jak vše do sebe zapadá.
Práce je téměř hotová - zapadají všechny fotky do sebe?

A když jsme se domluvili na výběru motivů, objevil se další úkol: Jak uspořádáme vybrané fotky dohromady? Měly by to být motivy s jednou fotkou? Nebo uděláme koláže? Měly by být všechny v rámečku nebo přímo na plátně, plastové desce nebo na akrylovém skle? Ladí spolu všechny barevné kombinace na fotkách? I v těchto případech jsme zapojili děti a rozhodli všichni společně.

Stejně pestré a rozmanité jako naše rodina

Nakonec jsme dospěli ke společnému jmenovateli a rozhodli jsme se: Jsme rodina 5 zcela odlišných lidí, náš společný život je pestrý a rozmanitý - to můžete vidět v naší rodinné galerii! Nechceme, aby to vypadalo tak dokonale jako v katalogu - právě naopak. Zde lidé žijí, smějí se, hádají se, milují. A většinou je naše soužití chaotické a hlasité a když se budeme dále rozvíjet, musíme často společně hledat nové cesty.

Rozhodnutí tedy bylo jasně učiněno na pestré směsi materiálů, formátů a povrchů. Při objednávání našich oblíbených motivů jsme vyzkoušeli téměř vše, co produktová škála CEWE nabízí: koláže na plátno, akrylové sklo, plastovou desku a také foto na dřevo. Mysleli jsme si, že rozmanitost produktů nejlépe vystihne to, čím jsme. A byla to pravda!

Rodina Anny sedí na schodech a přemýšlí o tom, která fotka by měla kde viset.
Kde by měla viset fotka maminky a tatínka? Při společné debatě dochází také k výměně vzpomínek.

Vše prošlo předběžným testem na příborníku

Po několika dnech dorazily všechny fotoobrazy. A čekala nás poslední výzva: Jak vše zavěsíme? Co do sebe zapadá? Jak to bude vypadat na zdi? A samozřejmě: Který ze starších motivů nahrazujeme, který uchováváme v rodinné galerii? U této poslední výzvy jsme uspořádali všechny naše nové motivy na příborník a roztřídili je na zkoušku. Mohli jsme si tedy vyzkoušet, jak by to spolu vypadalo, co se k sobě hodí a kde je nutná určitá vzdálenost. To se samozřejmě muselo znovu vyzkoušet na zdi a obrazy se muselo pohybovat tam a zpět za aktivní pomoci dětí.

Schodiště s fotoobrazy v rámu na zdi: rodinná historie vždy na dohled.
Sdílená rodinná galerie.

Ale nakonec jsme to dokázali - naše nová rodinná galerie je připravena! Máme rádi barevný mix a různé motivy, které nám zachycují všechny v různých situacích, a to jak při studiu, tak ve zvláštních rodinných okamžicích, jako jsou dovolené v Algarve nebo v Paříži.

Nyní se procházíme po patnácti letech rodinné historie na schodišti a v rodinné galerii, která z nás udělala to, čím jsme dnes: jedna láskyplná rodina, vidíme zachycené okamžiky společně stráveného času. Klan, který prožil mnoho různých fází dohromady, drží pohromadě v dobrém i ve zlém a doufejme, že to tak bude i nadále a strávíme tak mnoho dalších let. Spolu!

Vaše Anna

Od kreativních tipů až po volbu formátu

Takto se vaše vzpomínky stanou hmatatelnými