Stav objednávky
Informace
Zákaznická linka
+ 420 800 100 808
Fotografie různých velikostí a formátů visí na jedné stěně. Všechny fotografie jsou na stěnu připevněny v dřevěném rámu ve světlých odstínech.

Kreativní tip

Letní dobrodružství patří na stěnu

Více fotostruktury pro vaši chodbu nebo schodiště: od uspořádaných až po výstřední – inspirujte se nejoblíbenějšími schodišťovými závěsy. Tipy pro design stěn s osobním přístupem.

Tlumené barvy, pastelové odstíny a přírodní materiály: trend nábytku Soft Summer s vintage prvky v kombinaci s jemnými nuancemi nabízí ideální základ pro nejoblíbenější formy závěsů na schodiště. V našem kreativním tipu se také dozvíte, jaké rozměry fotografií se nejlépe hodí k příslušným aranžmá. Najdete je na našich webových stránkách nebo v programu CEWE fotosvět. Vytvořte si své oblíbené momentky - pro svůj vlastní individuální interiérový styl.

1. Zavěšení na okraj - pro jednotné okamžiky štěstí

Můžete vidět bílé schodiště se zábradlím ve vzhledu světlého dřeva. Na stěně za nimi visí pět tištěných pláten. Uspořádání je příkladem zavěšení na okraj.
Okrajové zavěšení je založeno na stávajících liniích, jako v tomto případě na zábradlí.
Vaše skvělé okamžiky jako nástěnný fotoobraz

Symetrické osy pohledu a stejné vzdálenosti: Při zavěšení od okrajů jsou zejména spodní okraje obrázků zarovnány se stejnou čarou. Nejlepší je tento perspektivní efekt zdůraznit velkými fotoobrazy – jako jsou naše fota na plátno. Můžete je navrhnout na výšku, na šířku nebo jako čtvercový formát. Je důležité, abyste zvolili stejný formát pro všechny motivy. Aby vaše nejkrásnější rodinné vzpomínky visely v dobrém poměru nad vaším zábradlím.

Tipy pro zavěšení na okraj
Existuje několik způsobů, jak implementovat zavěšení hran ve vaší domácnosti:

Schodišťové zábradlí jako orientace
Pokud chcete na stěnu schodiště pověsit rodinné fotografie, použijte zábradlí schodiště jako orientační prvek. Srovnejte spodní okraje pláten se sklonem zábradlí, jako v našem příkladu.

Jednotné formáty
Ty jsou u tohoto typu zavěšení stejně důležité jako dodržení rozestupů mezi fotografiemi. Doporučujeme pracovat s vodováhou a lepicí páskou z malířských potřeb - než zatlučete první hřebík do zdi.

2. Petrohradské (salónní) zavěšení - dokonalý nepořádek

Můžete vidět bílé schodiště a zábradlím ve vzhledu světlého dřeva. Na stěně za nimi visí v rámech celkem 15 velkých a malých fotoobrazů.
Dynamické a zároveň osobní - to je petrohradský systém.

Kreativní a osobní: Pro petrohradské zavěšení neexistují žádná přísná pravidla. Jako ústřední prvek se rozhodněte například pro velkou fotografii. Pověste ostatní fotoobrazy kolem ní, jak je znázorněno výše. Případně si také můžete nakreslit pomyslnou čáru pro orientaci. Mnohem důležitější je výběr motivů – a použití spojovacího prvku. V našem příkladu používáme plakáty v rámu. Světlé dřevěné tóny nejen hladce zapadají do trendu Soft Summer. Stejně jako opakující se text a designové prvky zajišťují vizuální rozpoznání. Z údajně náhodného uspořádání tak vznikne harmonický fototvar.

Informace o petrohradském zavěšení

Petrohradské zavěšení je již více než 300 let staré a poprvé se objevilo pod pojmem "salonní věšení" v ruském Petrohradě. Dodnes popisuje metodu, která optimálně vyplňuje omezený prostor obrázky. Důraz je kladen na asymetrické uspořádání obrazů, které často visí blízko sebe až ke stropu. Často jsou všechny obrazy seskupeny kolem centrálního prvku. Ve většině případů jsou formáty na výšku a na šířku vzájemně kombinovány. Konečné úpravy jsou zajištěny identickými vizuálními prvky, jako jsou obrazové rámy v tónech dřeva nebo pasparty ve stejné barvě, aby vytvořily kreativní strukturu, která je srozumitelná pro oko.

3. Rovnováha zavěšení - dokonalé proporce

Můžete vidět bílé schodiště se zábradlím ve vzhledu světlého dřeva. Na stěně za nimi visí v rámech celkem 20 velkých a malých plakátů v rámu.
Vyvážené a symetrické: Při vyváženém zavěšení tvoří fotografie se stejným rámem nebo formátem vlastní skupinu – a visí jedna pod druhou.

Vše je povoleno? Ano, ale s nadhledem. Protože bilanční závěs, stejně jako závěs na hraně, se nemusí nutně soustředit na jednotlivé motivy. Místo toho se řídí velmi jasným vzorem v uspořádání fotografií: zde mohou všechny rámečky, které mají stejnou velikost a formát, viset jeden pod druhým - a to vesele až na podlahu. Velké fotoobrazy ve formátu na výšku, fotografie na hliníkové desce ve formátu na šířku nebo plakáty v rámech: Pokud mají stejné rozměry, tvoří v rámci závěsu vlastní skupinu. Ve stylu trendu Soft Summer můžete u nás své nejkrásnější rodinné okamžiky doplnit také barevnými plakáty s textem a designovými prvky. Stačí k tomu použít naše šablony. V programu CEWE fotosvět nebo online si můžete vybrat z různých barev a samozřejmě i sladěných pastelových odstínů.

Doufáme, že jsme vás inspirovali pro váš další projekt. A přejeme vám i vaší rodině hodně zábavy při navrhování výzdoby do vašeho domova!

Inspirace pro váš příští dárek

Co můžete udělat se svými nejkrásnějšími fotografiemi