Stav objednávky
Informace
Zákaznická linka
+ 420 800 100 808
Lennard chrání Marianne bříško, zatímco ona bere jeho hlavu do obou rukou.

Fototipy

Těhotenské focení – s bříškem na fotkách

Napsal Tobias Meyer

Devět měsíců s rostoucím bříškem, první ultrazvukové snímky, očekávání nového štěstí do vaší rodiny. Těhotenství je intenzivní fáze – a pro většinu žen přichází vše až příliš rychle. Focení rostoucího bříška je ideální pro vytvoření vzpomínek na tento výjimečný čas. Jak focení co nejlépe zinscenovat? Podělíme se s vámi o 8 inspiračních nápadů na kreativní fotky bříška, které vám přinesou spoustu radosti – při samotném focení, a poté při prohlížení fotek.

Pro krásné fotky bříška je důležité vše dobře připravit. Nejde jen o správný čas, který je ideální mezi 30. a 34. týdnem těhotenství. Stejně důležité je i oblečení a umístění, jako i otázka, jaké motivy zahrnout a co se nejvíc hodí k vašemu vlastnímu stylu. Pokud plánujete domácí focení místo ateliérového, máme pro vás několik užitečných tipů.

1. Dětská mašlička

Marianna s mašličkou, která zdůrazňuje těhotenské bříško, které také drží rukama. (Detail břicha)
Oblíbený motiv: Stačí uvázat mašličku okolo bříška.

Mít dítě je skutečný dar: ze dvou lidí se stane máma a táta – nová rodina a úloha rodičů. Mašlička okolo bříška symbolizuje tuto novou fázi života dvou lidí a poskytuje estetický fotografický motiv, který je ideální i pro pohlednice.

Náš tip: Použijte světlou stužku a mašličku zavažte mírně na bok. Kdo se necítí komfortně při odhalování bříška, může použít trochu širší pás stužky a zakrýt tak větší část. Obzvlášť krásné je, když si budoucí maminka drží ruce pod bříškem – zdá se, jako by odevzdávala dárek. Bříško je zároveň celou rukou pěkně orámované.

2. Namalujte nožičky nebo srdce

Na těhotenském bříšku jsou namalovány malé nožičky.
Malé stopy zvýrazňují bříško.

Za chvíli se změní vaše životní cesta. Příchod nového človíčka nastane už za několik málo týdnů. První krok v životě rodičů už nastal a ta pravá krása je v tom, že dál už půjdete všichni spolu. Malé nožičky na bříšku právě to symbolizují – a zároveň naznačují potomka s jeho malými ručičkami a nožičkami.

Náš tip: Nepoužívejte barvy, ale na kreslení na pokožku použijte hustý krém. Po focení je pak možné motiv lehce rozetřít. Mazání bříška zajišťuje díky rovnoměrnému prokrvení krásnou barvu. Navíc je masáž uspokojující jak pro maminku, tak i pro dítě.

3. Spojené dlaně

Marianne a Lennard tvoří srdce z rukou před těhotenským bříškem.
Z rukou vytvarujte srdce.

Pokud jde o focení bříška, rychle se objeví otázka: Kam dát ruce? Pokud chceme motiv trochu zpestřit, stojí za to zaexperimentovat s rukama. Je obzvlášť krásné, když tatínek a maminka společně vytvoří z rukou srdce přímo před děťátkem. Alternativou můžou být např. ruce vytvarované do hvězdičky, stříšky nebo iniciály jména děťátka.

Náš tip: Nepoužívejte výrazný lak na nehty a na prst si dejte zásnubní nebo snubní prstýnek. Pokud je barva pleti otce i matky viditelně rozdílná, žena může např. položit ruce na muže a vytvořit tak dvojité srdce, místo toho, aby každý rodič doplnil jednu jeho stranu.

4. Společný relax

Marianne a Lennard jsou v posteli, Lennard jí položil hlavu pod břicho.
Udělejte si pohodlí během focení.

Bříško nemusí být vždy v centru pozornosti – jinak se motivy rychle zdají příliš podobné. Nakonec jsou nejkrásnější fotky ty, které zachycují zvláštní intimitu nastávajících rodičů. Emoce, které se dějí okolo bříška, například pocit bezpečí, štěstí, lásky. Partner může například ležet hlavou vedle bříška těhotné ženy, hladit ji nebo se za ni „schovávat“.

Náš tip: Obzvlášť osobní motivy se nejlépe vytvářejí na oblíbených místech – ať už na posteli nebo na gauči. Oblečení by mělo ladit s prostředím, a být spíš pohodlnější než mimořádně elegantní. Vyberte si ložní prádlo, polštáře nebo přikrývky v přírodních tónech, bílé nebo šedé barvy, které zajišťují jemný vzhled a krásné odstíny pleti.

Marianne sedí se zkříženýma nohama na posteli, Lennard drží těhotenské bříško.
Nejkrásnější záběry většinou vznikají ve známém útulném prostředí.

5. Dětské oblečení jako rekvizita

Pár sedí vedle sebe u zdi, líbá se a má mezi sebou dětské boty.
Dětské oblečení při focení dodává osobní pocit.

Součástí očekávání nového člena rodiny je budování zázemí – od přípravy postýlky po nákup prvního oblečení. Vše se hodí zkompletovat na fotku. Například první pár dětských botiček, které nastávající rodiče použili do kompozice a dali je mezi své bosé nohy.

Náš tip: Vyberte si co nejnižší perspektivu. S trochu rozmazaným pozadím se fotka ještě víc zvýrazní a přesune pozornost diváka jednoznačně na nohy a dětské botičky. Mimochodem, tato fotka se velice snadno zrealizuje i pomocí samospouště.

6. Něco osobního

Marianne sedí v červených šatech na svém oblíbeném mexickém křesle a oběma rukama drží bříško.
Oblíbený outfit vnese do fotky vaši osobnost.

Jaký outfit byste chtěli vidět na fotkách? I když každý má svůj vlastní vkus, většina má tendenci upřednostňovat jasné, přátelské barvy.

Náš tip: Oblečení by mělo ladit s okolím a rekvizitami. Ložní povlečení, polštáře nebo přikrývky v přírodních tónech či bílé nebo šedé barvě zajišťují tak jemný vzhled a umožní pleti hezky vyniknout.

Marianne sedí se zkříženýma nohama na posteli, drží se za břicho a dělá bublinu ze žvýkačky.
Focení ulehčují různé pózy a hravé prvky.

Přejeme vám spoustu zábavy při focení.