Stav objednávky
Informace
Zákaznická linka
+ 420 800 100 808

Kreativní tipy

Za poslední rok jsme nejvíc času strávili doma. Ať už na home officu, v dětském pokoji při distanční výuce nebo jako celá rodina při hraní různých her nebo koukání na filmy a pohádky.

Proto je důležité, abychom se v bytě či vlastním domě cítili dobře. Vyzdobte si bílé stěny fotoobrazy, originálními plakáty či rodinnými fotografiemi, které dodají vašemu domovu příjemnou atmosféru a nový nádech.

Aby vaše osobní galerie vypadala přesně podle představ, to vyžaduje malou dávku plánování, měření a představivosti. S našimi tipy to určitě bez problémů zvládnete a vaše sbírka bude vypadat úžasně.

Objednejte fotoobrazy z vlastních fotografií

Barevně sladěné

Barvy ve vaší domácnosti hrají důležitou roli. Ovlivňují naši náladu a podněcují k práci a učení. Zvolte takové barvy a tóny fotografií, které jsou vám na pohled příjemné a nerušivé. Pokuste se rámy obrazů barevně a stylově sladit s nábytkem, stěnami a výraznými doplňky ve vaší domácnosti.

Obrazy nemusí jen viset

Obrazy nemusí zdobit výhradně jen stěny. Menší obrázky a zarámované fotografie vypadají dobře i na komodě, polici nebo na psacím stole. TIP: Vytištěné fotky vypadají krásně i na nástěnce nebo jakékoliv kovové dekoraci nad pracovním stolem.

Pozadí dotváří celek

Na bílé stěně budou obrazy působit živě a zářivě. Nemusíte se však bát ozdobit i barevné stěny ve vaší domácnosti. Jemné barevné odstíny na stěnách se dají dobře doladit k barevným tónům na fotkách. Pokud je stěna tmavší, je dobré zasadit fotku do bílé pasparty a vybrat světlejší rám, aby motiv nesplynul s pozadím a nezanikl tak.

Symetrie a minimalismus

Jste fanouškem minimalismu a jednoduchosti, vyberte si fotoobrazy stejných rozměrů a zavěste je symetricky vedle sebe. Za pomoci vodováhy a metru umístěte fotografie na stěnu ve stejné výšce a vzdálenosti jeden od druhého. Nezapomeňte, co se říká: Dvakrát měř, jednou řež. V tomto případě si trochu zavrtáte do stěny.

Tento styl dotáhnete do dokonalosti tak, že použijete fotky, které jsou laděné do stejných barev. Například vyberete jen černobílé motivy. Pro tento styl se dokonale hodí fotky architektury.

Přitažlivá asymetrie

Ne všechno musí být podle pravítka. V bytovém designu může i chaos působit přitažlivě. Asymetrie vnáší do prostoru jisté povzbuzující napětí. Vytvořte si určitý počet fotoobrazů v různých rozměrech a složte je do jednoho celku. Můžete postupovat tak, že do středu umístíte největší obraz a okolo něho postupně přidáte menší.

TIP: Z novinového papíru složte všechny vaše obrazy v reálné velikosti. Na zemi potom můžete vyzkoušet různá rozvržení a kombinace. Když budete s kompozicí spokojení, nalepte papírové obrazy na stěnu přesně tam, kde budou viset. Teď přitlučte hřebíčky. Budete mít jistotu, že obrazy nevyměníte a budou přesně tam, kde je chcete mít. Teď už jen odstraňte papír a zavěste vaše obrazy.

Moderní šestiúhelníky

Naše hexxas představují kreativní řešení pro skládání vašich záběrů. Fotoobraz na šestihranných dlaždicích dodají vašim motivům intenzivní vzhled. Naaranžujte svůj obraz na stěnu jako vícedílný prvek nebo zkombinujte různé hexxas do kreativních koláží v zářivých barvách.

Přejeme vám spoustu zábavy při tvoření vašich domácích galerií.